Welcome to Monster High Cleo de Nile

2. ledna 2017 v 16:06 | Margarit |  Monster High & Ever After High
I přes počáteční odpor k rebootovým panenkám jsem si pořídila Cleo z edice Welcome to Monster High.

Tady je krabice. Naprosto nenápaditá, úplně stejná, jako mívají "obyčejné" panenky. Kam se ztratila ta původní touha "být jiná? Být svá?"
Na první pohled na tom není nic, co by ji odlišilo od Barbie, Sindy nebo jakékoli jiné panenky.

A tady je Cleo bez krabice. Je krásná, to opravdu je, ale není to Cleo.


A detail obličeje. Cleo má jasně modré obří oči. Úplně stejnou barvou má nad i pod očima stíny, nad nimi hnědou linku a nad ní světle hnědé stínování. Pod svým levým okem má nepostradatelný diamant a pod druhým okem má další tři. Párty líčení, tak proč ne. Rtěnku má červeno-oranžovou a dle mě k ní moc nejde. Ta moje ji má navíc rozmazanou.
Roztomilý obličejík, to ano, ale vypadá o hodně mladší než by měla. Navíc s těma velkýma kukadlama a obyčejným líčením už na ní není nic egyptského.

Vlasy má Cleo černé, s světle blond a s modrými pramínky. Má ofinu a pramínky vedle ní nagelované, vzadu má potom ohon. Opravdu krásný účes, hodný královny. Ale nemohu se zbavit dojmu, že jí chybí nějaká čelenka nebo korunka.


Navíc vlasů moc nepobrala. Na obou předchozích obrázcích můžete vidět plešatá místa. A tady se mužete podívat, jak to vypdá jinde. Žádná sláva, tedy. Mattel šetří, kde se dá.


Boty má Cleo červenohnědé střevíčky s hady omotanými kolem nohy do výšky.


Na noze jí nedrží a tak je má přidělané průhlednými gumičkami. Když jsem ji fotila, nešla mi postavit. Myslela jsem, že má špatné kyčle, nebo že má jednu nohu delší než druhou (to už se mi stalo), ale ne, to nebyl ten případ. Ale nemůže si obout svou vlastní botu. Výborně!


Na sobě má Cleo šaty s ... no... takovým pruhem látky navíc. Šaty jsou červenooranžové s žlutým motivem obvazů. Ale ta barva k ní prostě nejde. Je to totálně "neegyptský" odstín, když bych to měla říct takhle. Jinak jsou šaty jednoduché, krátké, úzké, na jedno rameno - a tam je přichycený ten pruh látky navíc (ten je uchycen ještě v prošitím v pase a stažený páskem, ale jinak to vlaje všude kolem).Látka je žlutá, poloprůhledná s geometrickým zdobením a s motivy šáchoru.


Jako doplňky má Cleo jen zlatý náhrdelník s hady. Nenápadný a naprosto bez nápadu (možná by mu pomohlo domalovat ten "kámen")


A zlatý pásek se skarabem (je to nedokončený kruh z tvrdšího plastu, nemá zapínání, jen se nasazuje)


Krom toho k sobě má Cleo jen "fotící rekvizitu" ve tvaru Horova oka. Doplněk, který mohl být zpracován rozhodně lépe a s nějakým lepším nápadem. Navíc ta část, za kterou to má panenka držet, není celý ovál a colní část chybí, navíc ta rozteč je strašně široká, takže panenka to nemůže držet na ruce, ale musí to mít na zápěstí, což u "škrabošky" (nebo jako co to má být myšleno) je poměrně hloupé a nepraktické.

A to je všchno - panenka nemá žádné další doplňky, nemá kabelku, nemá stojánek a dokonce ani hřebínek, nemá ani píchnuté uši ani nemá náušnice. A to mi na panenku, která v obchodě stojí 750 korun přijde sakra málo - jedny obyčejné, jednoduché šaty, pásek, náhrdelník, boty a špatně držící škraboška. Když to shrnu kolem a kolem, panenka je hezká, ale není to úplně Monster High a už vůbec ne Cleo. Doplňky nic moc a za tu nehoráznou cenu, co za to chtějí, to nestojí ani omylem. Mně stála zhruba 380 a i to mi teď přijde dost.

Ještě se zmíním o tělě. Panenka má nový typ těla monsterek. Vysvledčenou jsem ji nefotila, ale přikládám fotku její méně klobové verze (tahle je za ty prachy alespoň klně kloubová, jak jsme byli před rebootem zvyklí, ale to asi u většiny dalších už nehrozí).


čili jak můžete vidět, Cleo má teď na těle, na jedné ruce a na druhé noze plastické obbvazy (mají trošičku jinou barvu než zbytek těla, ale nafotit mi to nešlo). Musím uznat, že to je jedna z mála věcí, které se mi na těch rebootovaných potvorách líbí. Tělo má také trochu jiný tvar, již není tak protáhlé a tak prohnuté, jako bývalo, trochu se to přiblížilo tělíčku od Everek, což jim podle mě dost ubralo na půvabu.

EDIT:
takže už jsem ji svlékla, tady je vyfocená Cleo nahá


A tady pro porovnání stará a nová Cleo u sebe, aby byl vidět ten rozdíl, jak je ta nová o dobrých 5-10 let mladší

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kateřina Kateřina | Web | 23. ledna 2017 v 15:32 | Reagovat

Páni, to jsou změny. To jsem vůbec netušila, věděla jsem, že něco takového plánují, ale že už to je skutečné. Přijde mi, že nejen tělo, ale i hlava MH je nyní víc k typu EAH. Pro malé holčičky je to asi lepší, že to nejsou taková "monstra" a že mají ty ruky napevno a nebudou se tak lámat ty čudlíky, ale co MY SBĚRATELKY... to nevymysleli, až tak dobře. A ta cena ... máš pravdu, za hodně pěněz málo muziky :-( Ještě, že je spousta starších monsterek v prodeji. Mimochodem jak jsou na tom s lepidlem v hlavě? Když už mají tak málo vlasů, které snad ani není třeba lepit.

2 Margarit Margarit | 23. ledna 2017 v 16:11 | Reagovat

[1]: Lepidlo v hlavě bohužel má. Ale není ho moc a vypadá zatím stabilní. Otázka je, na jak dlouho...

3 Kateřina Kateřina | Web | 23. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

[2]: U Cerise jsem taky měla panenku nejdříve v pohodě, a teď je po těch skoro dvou letech mastná :-( ... tak jsem zvědavá, jak na tom bude časově tato třeba... tak možná o tom napíšeš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama