Monster High Scream and Sugar Amanita a Nefera

15. ledna 2017 v 17:37 | Margarit |  Monster High & Ever After High
V Norimberku jsem si pořídila dvojbalení Sugar and Scream s Amanitou a Neferou. Na první pohled to vypadá skvěle - už třeba i jen proto, že je to druhé vydání Amanity a třetí Nefery. A také proto, že je to balení "zloduchů". Nicméně... balení stálo (ve slevě!) přes 39€, čili přes 1000 korun. Nicméně... v obchodě bylo asi 15-18 balení... a ani jedno nebylo "perfektní", ani jedno nebylo "dobré" a jen jedno bylo "ucházející". Všechny, ale opravdu VŠECHNY, Nefery měly oči natištěné příliš vysoko (a to klidně až o několik milimetrů - k čemu je panenka s očima uprostřed čela, které navíc ještě ty vylisované oční důlky, kterých by se tisk měl držet, ale nedrží, dělají solidní kruhy pod očima?), většina jich měla někde mázlou rtěnku nebo oko, Amanity měly oči křivě, měly na obličeji fleky, rozmazané rtěnky a ty lísky kolem očí. To nezmiňuji křivě ušité šaty, špatně nabarvené doplňky a podobně.

Ale k té sadě, která se mnou nakonec šla domů.


Tady je v krabici. Je to již porebootová (jestli je to slovo) série, takže krabice je již novějšího typu.A ještě detail na box-art.


A tady jsou obě dohromady


Tak nejdřív Nefera:


Na sobě má zvláštní vícevrstvý obleček. Vlasy má tmavě tyrkysové s fialovými proužky. Na rozdíl od předchozích Nefer je má rozpuštěné a s ofinou. Má je zhruba do pasu (i když strašně ostříhané) a jsou trochu tuhé a nepoddajné a zůstaly tak, jak byly přišity v krabici.


I ofina je dost strašně ostříhaná. Navíc kvůli ofině přišla i tu krásnou linii vlasů do špičky, která pro ni byla typická. Stíny má tmavě tyrkysové a hodně výrazné i pod očima, nahože zlaté. Oči má světle fialové. Pod ofinou má normální obočí, ne takové, jako měla Boo York nefera. Rtěnku má tmavě fialovou. Pod vnějším krajem levého oka má diamant.
Už se ani neobtěžovali s "egyptskými" linkami, což je jistě škoda. Ale stejně jako její dvě předchozí verze, nemá ani tahle Nefera horní řasy, jen výrazné spodní. Bez té výrazné, na konci rozšířené linky to ovšem působí poněkud zvláštně.
Navíc si můžete všimnout, že má na pravém oku flek od barvy, má špatně nastříkanou rtěnku a že má obě oči mnohem výš, než by měla - a ještě je ani nemá rovně.


Jako dcera z královské rodiny by měla mít Nefera spousty šperků. Měla. Nemá ale (jako ostatně většina nových panenek) ani píchnuté uši, takže náušnice žádné. Má jen jeden obyčejný náramek, něco jako límec a pásek. Ani kabelku nemá.

Tady je náramek - široký zlatý, na průřezu třítvrteční kruh, nezdobený. Další věc, které si na téhle fotce můžete všimnout je, že má Nefera "pomačkanou kůži" na zápěstí, nebo jak to popsat. Měla to první Nefera, druhá ne, takže to očividně jde udělat bez toho. Ale proč by se s tím nějak snažili, že?


Na krku má Nefera zlatý límec, který je jako z mnoha řetízků nebo provázků. Špatně se nasazuje, je z tvrdšího plastu a je kolem dokola, jen vzadu je rozstřižený.


A poslední její doplněk je černý pásek s hierogylyfy a skarabem


Pásek má po stranách hierogylfy


vzadu je na zapínání na dvě dírky


Na sobě má Nefera zlatou volnou tuniku s černým lemem, kterou má v pase přepásanou páskem.


Tunika je z poloprůhlendého zaltého materiálu se spoustou flitrů. Má hodně volné rukávy. Vzadu je na suchý zip.


Pod tunikou má Nefera Krátký top s průhlednými ramínky a legíny.


Obojí má stejný vzor: černo-tyrkysovo-fialové obvazy a přes ně hieroglyfy. Jen nechápu, proč (a jestli to byl vůbec záměr), ale na jedné nohavici a na topu jsou hieroglyfy hlavou dolů.


Nefeře nechybí ani její jizvy na paži


Boty má Nefera zlaté s motivem vějířů. Bohužel ale na noze příliš nedrží.A ještě malé srovnání Boo York Nefery s tou Scream and Sugar


A teď Amanita


Amanita má stejné vlasy jako její původní edice - tmavě modré s fialovou. Přední část vlasů má staženou do falešného ohonu, na kterém má připnutou fialovou květinu s obličejem.


Kytička je roztomile zubatá


Má fialové obočí, fialové oči, fialové a zelené stíny a jasně zelené rty (a tady těžko říct, jeslti to je rtěnka, nebo rty). Můžete si všimnout, že jedno oko má větši než to druhé a že ani ona je nemá úplně rovně. Nicméně proti jiným, které jsem viděla je to hotová kráska.


A stejně jako první edice má i tato Amanita kolem očí lístky


Na sobě má Amanita fialové šaty s krajkovým vrškem a se spodničkou. Látka je z umělého saténu, jsou na ní černé listy na fialo-fialovém pruhované podkladě.


Nahoře je pružná krajka. Ale ušito to není tedy úplně nejlépe.


Šaty mají černou spodničku s krajkou dole.


Amanita má černé rukavičky s krajkovým vzorem s lístky.


Vím, že spousta lidí nemá ty rukavičky ráda, ale mě se to líbí. Vím, že v téhle velikosti nelze udělat rukavičky, které by byly sundavací. Navíc se jim (na rozdíl od Everek, tam mě to štve taky) dají ruce od loktů dolu vyměnit. Ovšem tady jsem narazila na malý problém. Je to takový malý hrbolek u kloubu, který způsobuje to, že když panence ohnete ruku v lokti víc než na takových 80 stupňů, tak jí ruka vyskočí z kloubu. Super. Nefera má zase ruce v lokti tak tuhé, že je neohne ani do pravého úhlu.


K čermým rukavičkám patří černé botky. Jsou krásně zdobené, i když si nejsem jistá, jestli představují něco konkrétního


Ale zepředu vypadají trochu jako cupcake.


A v černé má i náušnice. Jedna je ve tvaru lžíce s kostlivou rukojetí


A druhá do páru je stejně krásně kostlivá vidlička. Na fotce si můžete všimnout i toho, jaké má Amanita roztomilé špičaté uši.


K jinak černým doplňkům příliš nepasuje její náramek (který samozřejmě nemohl být černý, protože by na rukavičkách nebyl vidět, ale mohl být klidně fialový, nebo rozhodně mohl mít jiný odstín zelené, protože takhle vypadá trochu jako že je od jiné panenky).


Ještě jedna fotka obou verzí Amanity. Vypadají mnohem rozdílněji, než by člověk na první pohled řekl. Zvlášť je to vidět na detailech obličejů - první má úžší oči a druhá už má post-rebootové řasy, hlavně má hodně husté ty spodní. (detaily první verze je možno si prohlédnout kdyžtak v jednom z předchozích článků zde http://margarit-chan.blog.cz/1701/monster-high-amanita-nightshade )


Ještě jedna věc - nemají stejný odstín. Nevím, na kolik je to patrné t fotky, ale v reálu je to docela rozíl (větší, než je třeba mezi Draculaurou a Elissabat) - ta nová má takový mátovější, krémovější odstín, ta starší je ostřejší.


A v krabici jsou krom panenek ještě 4 kousky jídla - dva poháry, jeden kus usměvavého koláče a jeden kus červího koláče. V krabici nejsou ani hřebínky, ani stojánky (ty už teď podle všeho nebudou vůbec).

Takže poháry - v krabici jsou dva, jeden se zelenými dráčky, druhý s fialovými. Nabarvené to není niajk dobře, jsou na nich různě fleky, není to dobarvené, kde by mělo... ne, že by si s tím nějak dali práci. Navíc jsem si myslela, že to očko po straně je určeno na to, aby se dalo panence navléct na prst. Asi není. Při prvním pokusu to učinit mi to poutko prasklo. A to nejsem malé dítě, které by si s tím hrálo nějak brutálním způsobem. Ach ta kvalita!


A koláč s červy a očními bulvami (taky by asi nebylo od věci je domalovat, že?)


A ještě usměvavý cheesecake


Takže když to shrnu - design pěkný, provedení horší a kvalita naprosto strašná. A jako obvykle poslední dobou, všechno křičí "levně". Všechno kromě cenovky Plačící

A když k tomu přičtu, že tohle byla ta nejlepší krabice z téměř 20, ze kterých jsem si mohla vybrat, tak je to celé ještě smutnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama